Wskazówki tyczące wyboru barwy podkładu do twarzy

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów w kwestii makijażu jest stosowanie podkładu o niedopasowanym do cery kolorze do cery barwie.

Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy zasadnicze typy skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Przeważnie otrzymujemy ich kilka albo kilkanaście do wyboru, więc każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest próbować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieznany teren  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie robić? Zamiast od razu zakładać swoją klęskę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to chociażby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz kupowanie i testowanie tych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Trudno stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wim Hof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *